Підвищення кваліфікації — обов'язок кожного аудитора з сертифікації насіння — експерт

Підвищення кваліфікації — обов'язок кожного аудитора з сертифікації насіння — експерт AgroSERT news images

На сьогоднішній день в Україні налічується 219 незалежних та державних аудиторів з сертифікації по польовим культурам, та 9 — по багаторічним насадженням. За словами Наталії Грюнвальд, керівника приватного органу сертифікації «АгроСерт», підвищення кваліфікації — обов'язок кожного незалежного та державного суб'єктів сертифікації.

Нагадаємо, якщо раніше посада і функції агронома-інспектора були закріпленні лише за державним органом, то з 2017 року з’явилися офіційні аудитори з сертифікації.

«Першими, без іспитів, одразу отримали свідоцтва державні інспектори територіальних органів ДержСільгоспІнспекції, які до 30 червня 2016 року здійснювали повноваження із сертифікації у сфері насінництва і розсадництва, та продовжували виконувати функції із сертифікації насіння і садивного матеріалу на державному підприємстві. А от далі, у продовж 2017-2018, Реєстр уже поповнився аудиторами з сертифікації, які не є посадовими особами держпідприємства, а пройшли атестацію та отримали свідоцтва», — розповідає фахівець.

Таким чином державні аудитори можуть працювати як з державним так і приватним органами сертифікації, заборон на сумісництво немає. Втім статус аудитора потрібно підтримувати, а компетенцію підвищувати.

«Підвищення кваліфікації, це обов’язок кожної особи, яка діє як аудитор із сертифікації (агроном-інспектори) у сфері насінництва та розсадництва. Оскільки невиконання вимоги щодо підвищення кваліфікації — підстава для тимчасового зупинення дії свідоцтва аудитора із сертифікації (агронома-інспектора). Закон зобов’язує усіх аудиторів, які приймають участь у сертифікації дотримуватися цих норми», — зазначила Наталія Грюнвальд.

Згідно норм, аудитори з сертифікації не рідше одного разу впродовж трирічного строку дії свідоцтва проходять заходи підвищення кваліфікації та зобов’язані подати підтвердження до Мінагрополітики, як органу який забезпечує організацію сертифікації та всього ланцюга дій згідно закону. При цьому, Порядок дозволяє аудитору з сертифікації обрати вид навчання. Зокрема, це може бути:

самостійне навчання (самоосвіта);

навчання за професійними програмами підвищення кваліфікації;

навчання за програмами тематичних короткострокових семінарів.