нюанси при СЕРТИФІКАЦІї НАСІННЯ

нюанси при СЕРТИФІКАЦІї НАСІННЯ AgroSERT news images
У зв’язку з реформуванням насіннєвої галузі згідно з європейськими стандартами питання сертифікації насіння є одним із пріоритетних для розвитку сільгоспвиробництва як у сфері насіння, так і у правовій площині. Його особливість - впровадження системи сертифікації насіння в Україні.

Про деякі аспекти і нюанси процесу сертифікації ми попросили розповісти Наталію Грюнвальд, керівника Органу сертифікації - структури, що покликана визначати якість насіння і садивного матеріалу, перш ніж вони потраплять у наші родючі чорноземи.

Як пояснила нам Наталія Владиславівна, протягом 2016-2018 років у законодавчій сфері сертифікації насіння відбулося багато змін. У Законі України «Про насіння та садивний матеріал» (ст. 18) зазначено, що суб’єктами видачі сертифікатів, що засвідчують посівні якості насіння або товарні якості садивного матеріалу, є центральний орган виконавчої влади, який забезпечує формування і реалізує державну аграрну політику, або органи з оцінки відповідності будь-якої форми власності.

Тож наказом Мінагрополітики (№602 від 08.11.2017 р.) ТОВ«Агросерт» уповноважене здійснювати діяльність з оцінки відповідності у сфері насінництва та розсадництва. Мета - встановлення відповідності насіння і садивного матеріалу вимогам законодавства у сфері насінництва та розсадництва шляхом визначення посівних якостей насіння і товарних якостей садивного матеріалу, здійснення його лабораторного сортового контролю та видачі сертифікату відповідності посівним і товарним якостям.

Для сертифікаційних випробувань «Агросерт» має у своєму розпорядженні акредитовані лабораторії (як власні, так і на договірних умовах). У власних лабораторіях підібрано досвідчений висококваліфікований персонал (на сьогодні більше 30 фахівців), а лабораторії оснащено всім необхідним сучасним обладнанням і устаткуванням. Галузь акредитації лабораторії включає методики випробувань ISTA (атестат про акредитацію НААУ №2Н1538 дійсний до серпня 2022 р.).Відновлення безперервності сертифікації насіння дуже важливе у період з грудня до лютого, бо в цей час найбільш активно відбувається сертифікація як насіння українського виробництва з врожаю минулих років, так і імпортованого для посіву в поточному році.

«Хочу нагадати, що на сайті Національного агентства з акредитації України, у Реєстрі акредитованих органів з оцінки відповідності, значиться лише близько 10 акредитованих лабораторій по випробуванню посівних якостей насіння. Визначати посівні якості насіння у лабораторіях, які не підтвердили свою компетентність шляхом акредитації, не можна. Тому у планах на перспективу ТОВ«Агросерт» - створення ряду регіональних сертифікаційно-випробувальних центрів. Такі роботи вже розпочато в Дніпрі, Запоріжжі та інших обласних центрах, - розповідає Наталія Грюнвальд. - Сьогодні Орган сертифікації ТОВ«Агросерт» може проводити відбір проб у всіх регіонах країни та здійснювати сертифікаційні випробування насіння у власних акредитованих випробувальних лабораторіях. Це дозволяє забезпечувати неупередженість, незалежність та можливість надавати послуги у короткі терміни. Ми маємо гнучку систему тарифів і графіків надання послуг, пропонуючи виробникам та імпортерам насіння і садивного матеріалу співпрацю на взаємовигідних умовах».

В «Агросерт» запевняють, що готові розглянути будь-які зручні для замовників механізми співпраці у відповідності з Порядком проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал та форм сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал (затвердженого постановою КМУ від 21.02.2017 №97).

Регіональні представництва компанії АГРОСЕРТ

Your browser does not support SVG

Одеська ОБЛ.

Кокоулін Михайло
Попруга Олександр

Дніпропетровська ОБЛ.

Чернігівська ОБЛ.

Кокоулін Михайло

Харківська ОБЛ.

Долгова Татьяна

Житомирська ОБЛ.

Кокоулін Михайло

Полтавська ОБЛ.

Палій Юрій

Херсонська ОБЛ.

Київська ОБЛ.

Кокоулін Михайло

Запорізька ОБЛ.

Луганська ОБЛ.

Донецька ОБЛ.

Рудас В'ячеслав

Лабораторія:


Адреса для заявок:

Вінницька ОБЛ.

Кокоулін Михайло
Попруга Олександр

Кіровоградська ОБЛ.

Кокоулін Михайло
Попруга Олександр

Миколаївська ОБЛ.

Кокоулін Михайло
Попруга Олександр

Сумська ОБЛ.

Долгова Татьяна

Львівська ОБЛ.

Чернаускене Тетяна

Черкаська ОБЛ.

Кокоулін Михайло

Хмельницька ОБЛ.

Кокоулін Михайло
Попруга Олександр

Волинська ОБЛ.

Чернаускене Тетяна

Рівненська ОБЛ.

Чернаускене Тетяна

Івано-Франківська ОБЛ.

Чернаускене Тетяна

Тернопільська ОБЛ.

Чернаускене Тетяна

Закарпатська ОБЛ.

Чернаускене Тетяна

Чернівецька ОБЛ.

Чернаускене Тетяна

Комерційний департамент компанії АГРОСЕРТ

Avatar photo
Кокоулін МихайлоДиректор
+38 (093) 121 23 52 m.kokoulin@agrosert.com.ua
Avatar photo
Грюнвальд НаталіяКерівник ОС
+38 (066) 217 22 22 n.grunvald@agrosert.com.ua
Avatar photo
Назарець СергійНачальник відділу сертифікації насіння
+38 (066) 819 99 07 s.nazarets@agrosert.com.ua
Avatar photo
Шмаль НаталіяГоловний бухгалтер
+38 (050) 442 44 55 n.shmal@agrosert.com.ua
Avatar photo
Зайцева ІринаФахівець із сертифікації
+38 (066) 406 26 76 i.zayceva@agrosert.com.ua
Avatar photo
Чернаускене ТетянаГоловний менеджер із сертифікації
+38 (066) 218 16 61 t.chernauskene@agrosert.com.ua